Natural Sound One

Natural Sound One jest aktywnym dwudrożnym głośnikiem (zamiast magnesów stałych oba przetworniki wykorzystują potężne niskonapięciowe cewki, zasilane unikalnym układem opartym na diodach statycznych japońskiej firmy Maxonic – twórcy pierwszego na świecie statycznego tranzystora). Zbudowany został specjalnie dla niskonapięciowych wzmacniaczy i potrafi on w pełni wykorzystać ich potencjał. Posiada on ponad to wysoką i łagodną charakterystykę impedancji i niezwykłą mikrodynamikę.

Zalety głośników aktywnych są szeroko znane, lecz z powodu bardziej wysublimowanego projektu przetwornika i wysokich kosztów produkcji, są one rzadko używane nawet wśród segmentu najdroższego sprzętu. W opozycji do większości obecnie produkowanych głośników—które posiadają trwałe magnesy—głośniki cewkowe posiadają dwie cewki: cewkę membrany i cewkę wewnętrzną. Oparte na cewkach przetworniki drastycznie redukują poziomy zniekształceń i są w stanie lepiej kontrolować głośniki, co skutkuje dynamiczną, głęboką, pełną szczegółów i naturalną prezentacją dźwięku. Jest on bardzo przejrzysty zdecydowany, nieziarnisty i zniewalający.

To, co Natural Sound One uczynił z prezentacją dźwięku zapewnie zaszokuje większość słuchaczy. Detale, o których istnieniu do tej pory nie wiedzieli w swojej muzycznej kolekcji, nagle pojawią się z niesłychaną prostotą i w bardzo naturalny sposób, bez ostrych krawędzi i rażących rozbłysków. Odświeżony i subtelny dźwięk zapewni lata czerpania radości z na nowo odkrytych utworów, których słuchanie przeszło w rutynę.

Nawet 6 watowy lampowy wzmacniacz z łatwością sprawi, że Natural Sound One osiągnie wysokie poziomy ciśnienia dźwięku i sprawi wrażenie, że korzysta on z o wiele mocniejszego wzmacniacza.

Główne parametry