MC-6310 MC Kartridż

Zastanawiając się dlaczego kartridże różnych marek dają różne brzmienie, twórca Audio Tekne postanowił samemu przebadać ten fenomen. Stwierdził on, że w przeciwieństwie do powszechnego poglądu nie tylko ciało i obudowa kartridża przekazują wibracje na wszystkie części talerza obrotowego, ale także wibracje samej igły należy wziąć pod uwagę.

Kartridż MC-6310 całkowicie eliminuje wibracje igły i wiernie porusza się po longplayu odtwarzając czysty muzyczny sygnał. Jeżeli zgodzisz się, że poszukiwanie odpowiedniego brzmienia rozpoczyna się już od ierwszego kontaktu z płytą, MC-6310 jest jedynym kartridżem, jaki powinieneś rozważać. Aby mógł on osiągnąć cały swój potencjał zalecamy stosowanie go razem z (carbon headshell) CH-7. Razem eliminują one wszelkie wybracje.

Przy pierwszym odsłuchaniu moża ulec wrażeniu, że czegoś brakuje, podczas gdy dźwięk jest na prawdę niezwykle czysty i naturalny. Dodatkowo zalecane jest (clearance) ramienia gramofonu, aby zpobiec grzechotaniu i zniekształeceniom w środkowych i wysokich pasmach dźwięku.

Parametry: